Je pre nás dôležité, aby ste sa v celoročných mobilných domoch SUPER ARKTIK ® cítili vždy príjemne. Rozmýšľali sme, ako zabezpečiť maximálny tepelný komfort v každom ročnom období. Riešením je elektrické vykurovanie infra fóliami Heatflow®.

1) AKO INFRA KÚRENIE HEATFLOW ® FUNGUJE?
V strope sú zabudované Heatflow® infra fólie. Infra žiarenie je zo stropu vysielané do podlahy, ktorá teplo absorbuje. Nahriata podlaha následne zahrieva steny a vzduch. Stropný systém infra fólií Heatflow® tak vytvára stav rovnomernej tepelnej akumulácie celej konštrukcie mobilného domu s najefektívnejšim ohrevom vzduchu.

2) AKÉ SÚ PREDNOSTI HEATFLOW ® INFRA FÓLIÍ?
Vždy ideálna teplota.
Infra fólie nepretržite udržiavajú ideálnu teplotu. Nestriedajú sa tak intervaly prekúrenia a následného vychadnutia.

Dokonalá tepelná pohoda.
Príjemné teplo sála zo všetkých rovnomerne nahriatych plôch v interiéri, nezávisle na vonkajších teplotách.

Úspora elektrickej energie.
Maximálne efektívne využitie elektrickej energie na rýchle prehriatie mobilného domu garantuje nízke prevádzkové náklady na kúrenie.

Zdravie nadovšetko.
V nahriatej konštrukcii nevzniká vlhkosť, vzduch je rovnomerne ohrievaný od všetkých plôch, nie je vysušený a nedochádza k jeho nadmernej cirkulácií. Nakoľko sálavé teplo nevíri a nevysušuje vzduch, je vhodné aj pre alergikov a astmatikov.

Bezporuchovosť.
Systém infra fólií neobsahuje žiadny komponent náchylný na opravu alebo servis.

2) SÚ VYKUROVACIE INFRA FÓLIE HEATFLOW ®  NAOZAJ BEZPORUCHOVÉ?
Základom vykurovacej infra fólie je sústava veľkého počtu uhlíkových vlákien, ktoré sú paralelne uchytené na medenej zbernici. 

Čo sa stane, ak dôjde k poškodeniu uhlíkových vlákien.
Jediný spôsob, ako infra fóliu pokaziť je jej preseknutie, či rozrezanie. Ak dôjde k preseknutiu uhlíkových vlákien neznamená to, že ste prišli o kúrenie. Kúrenie pracuje ďalej okrem prerušenej časti, kde je presenkuté uhlíkové vlákno. Navyše to ani nepocítite, nakoľko kúrenie je “predimenzované” pre prípad extrémne nízkych teplôt.

Napríklad na fólii o rozmere 0.5 x 3m je približne 10.000 uhlíkových vlákien. Ak preseknete 10 vlákien, ani to nepocítite. Prestavte si, že žiarovka by mala nie jedno, ale 10.000 volfrámových vlákien. Ak by sa poškodilo 10 vlákien, tiež by ste nepostrehli, že žiarovka svieti menej intenzívne.

Čo sa stane, ak dôjde k poškodeniu medenej zbernice.
V mobilnom dome je nainštalovaný väčší počet nezávislých infrafólií, ktoré sú paralelne prepojené. V prípade, že sa poškodí medená zbernica na jednom páse, kúrenie na ostatných pásoch bude fungovať naďalej. Len v mieste poškodeného pásu bude studenší strop.

3) AKÉ SÚ NÁKLADY NA KÚRENIE V MOBILNÝCH DOMOCH SUPER ARKTIK ®
Kľúčom k nízkym nákladom vykurovania infra fóliami je jeho rýchla odozva. Čo to znamená? Ak máte nastavenú na termostate teplotu 23°C, infra kúrenie sa pri dosiahnutí nastavenej teploty čo najskôr vypne. Ak teplota klesne na 22°C, infra kúrenie a zapne. Trvá to relatívne krátky čas, približne 3 až 5 minút. Táto rýchla odozva zaručuje, že infra kúrenie nehreje nepretržite, ale iba určitú časť dňa, počas ktorej spotrebúva elektrickú energiu.

Ako si aspoň približne viete vypočítať náklady na vykurovanie infra fóliami? Podľa PREUKAZU ENERGETIKEJ NÁROČNOSTI, celková denná energia potrebná na vykurovanie najobľúbenejšieho 3-izbového mobilného domu Super Arktik Model 1 s úžitkovou plochou 43,9 m² je 0,39 kWh/m². Pri tarife DD2 s cenou 0,156 €/kWh (cenník SSE, december 2023) a vykurovacej sezóne 180 dní sú celkové náklady nasledovné:
43,9 x 0,39 x 0,156 x 180 = 480,75 €

Máte ďalšie otázky? Kontaktujte nás, alebo navštívte na našich predajných miestach v Ružomberku, alebo Brne.