Premýšlate o kúpe CELOROČNÉHO mobilného domu? Prečo môžeme mobilné domy SUPER ARKTIK ® považovať v slovenských klimatických podmienkach za celoročné? A prečo sú dovážané mobilné domy z Veľkej Británie a Holandska vhodné predovšetkým na sezónne využitie? K vyvodeniu tohto záveru stačí porovnanie klímy v Holandsku a Veľkej Británii s klímou na Slovensku (zdroj: UsualWeather.com).

Klimatické pomery:

  • Veľká Británia, Holandsko: mierna morská klíma s miernymi zimam
  • Slovensko, Česko: teplé letá, studené zimy

Priemerné teploty počas najchladnejšieho mesiaca Január:

  • Veľká Británia, Holandsko: minimálna priemerná teplota 3,4 | maximálna priemerná teplota 8,1
  • Slovensko, Česko: minimálna priemerná teplota -3,3 | maximálna priemerná teplota 2,6

Z uvedeného vyplýva, že slovenské klimatické podmienky sú výrazne odlišné od klimatických podmienok v Holandsku, či Veľkej Británii. Preto aj napríklad hrúbka zateplenia dovážaných mobilných domov je výrazne menšia, než v mobilných domoch SUPER ARKTIK ®.

Práve dlhoročné skúsenosti s predajom zahraničných mobilných domov a uvedené klimatické rozdiely nás doviedli k potrebe vymyslieť a vyrábať mobilné domy vhodné do našich klimatických podmienok. Rokmi projektovania, skúmania a testovania vznikol úspešný celoročný mobilný dom SUPER ARKTIK ®

Prečo je mobilný dom SUPER ARKTIK ®  naozaj celoročný aj v našich klimatickým podmienkach?  Jedným z dôvodom je kvalitné masívne zateplenie sivým grafitovým polystyrénom. Výhody grafitového polystyrénu sú:

  • Grafitový polystyrén je tepelnoizolačný materiál, ktorý zvyšuje účinnosť zateplenia až o 20% v porovnaní s rovnakou hrúbkou obvodovej steny pri použití bieleho polystyrénu.
  • Grafit odráža teplo späť k jeho zdroju, čo mimoriadne zlepšuje tepelnú izoláciu grafitových polystyrénových dosiek.
  • Výborné tepelnoizolačné vlastnosti nestráca ani pri zmene teplôt. Svoje vlastnosti si dokonca zachováva aj pri krátkodobom zahriatí na 95 .
  • Grafitový polystyrén má výbornú paropriepustnosť. Nakoľko slabo absorbuje vlhkosť, vytvára nevhodné prostrerdie pre vznik plesní.
  • Nevytvára tepelné mosty.

Ku komfortu mobilného domu počas chladnejšieho obdobia prispievajú samozrejme aj kvalitné päťkomorové okná s dvojsklom, efektívne infravykurovanie a celková konštrukcia celoročného mobilného. 

Mobilné domy sa vyrábajú podľa európskej normy STN EN 1647+A1. V tejto norme, v odseku 5.6 (Klasifikácia tepelnej izolácie a kúrenia) sa udáva, že priemerný prestup tepla U konštrukčných prvkov, vrátane okien dverí a strešných otvorov nesmie presiahnuť hodnotu 1,2 W/(m².K). Hodnota prestupu tepla celoročného mobilného domu SUPER ARKTIK ® je iba 0,34W/(m².K).

Hľadáte celoročný mobilný dom vhodný do našich klimatických podmienok? Práve ste ho našli! SUPER ARKTIK ® . Stačí si už len vybrať model Super Arktik ORIGINAL ®, Super Arktik WOOD ®, či Super Arktik MODERN ®

Potrebujete viac informácií? Kontaktujte nás telefonicky, či emailom. Alebo rovno navštívte náš showroom v Ružomberku, alebo Brne.