Premýšlate o kúpe celoročného mobilného domu? Ktorý mobilný dom je však možné označiť ako celoročný v našich klimatických podmienkach? 

Ako celoročné mobilné domy sa bežne označujú aj dovážané mobilné domy z Veľkej Británie, či Holandska. Sú však naozaj ideálne na celoročné využitie v našich zemepisných šírkach? Porovnajme si klímu v týchto krajinách s klímou na Slovensku (zdroj: UsualWeather.com).

Klimatické pomery:

  • Veľká Británia, Holandsko: mierna morská klíma s miernymi zimam
  • Slovensko, Česko: teplé letá, studené zimy

Priemerné teploty počas najchladnejšieho mesiaca Január:

  • Veľká Británia, Holandsko: minimálna priemerná teplota 3,4 | maximálna priemerná teplota 8,1
  • Slovensko, Česko: minimálna priemerná teplota -3,3 | maximálna priemerná teplota 2,6

Z uvedeného vyplýva, že naše klimatické podmienky sú výrazne odlišné od klimatických podmienok v Holandsku, či Veľkej Británii. Logicky aj úroveň zateplenia takýchto mobilných domov je výrazne nižšia, než u nás.

Práve dlhoročné skúsenosti s predajom zahraničných mobilných domov a uvedené klimatické rozdiely nás doviedli k potrebe vymyslieť a vyrábať mobilné domy vhodné do našich klimatických podmienok. Rokmi projektovania, skúmania a testovania vznikol úspešný celoročný mobilný dom SUPER ARKTIK ®

Prečo je mobilný dom SUPER ARKTIK ®  naozaj celoročný aj v našich klimatickým podmienkach?  Jedným z dôvodom je kvalitné masívne zateplenie sivým grafitovým polystyrénom. Výhody grafitového polystyrénu sú:

  • Grafitový polystyrén je tepelnoizolačný materiál, ktorý zvyšuje účinnosť zateplenia až o 20% v porovnaní s rovnakou hrúbkou obvodovej steny pri použití bieleho polystyrénu.
  • Grafit odráža teplo späť k jeho zdroju, čo mimoriadne zlepšuje tepelnú izoláciu grafitových polystyrénových dosiek.
  • Výborné tepelnoizolačné vlastnosti nestráca ani pri zmene teplôt. Svoje vlastnosti si dokonca zachováva aj pri krátkodobom zahriatí na 95 .
  • Grafitový polystyrén má výbornú paropriepustnosť. Nakoľko slabo absorbuje vlhkosť, vytvára nevhodné prostrerdie pre vznik plesní.
  • Nevytvára tepelné mosty.

Ku komfortu mobilného domu počas chladnejšieho obdobia prispievajú samozrejme aj kvalitné päťkomorové okná s dvojsklom a celková konštrukcia celoročného mobilného. 

Mobilné domy sa vyrábajú podľa európskej normy STN EN 1647+A1. V tejto norme, v odseku 5.6 (Klasifikácia tepelnej izolácie a kúrenia) sa udáva, že priemerný prestup tepla U konštrukčných prvkov, vrátane okien dverí a strešných otvorov nesmie presiahnuť hodnotu 1,2 W/(m².K). Hodnota prestupu tepla celoročného mobilného domu SUPER ARKTIK ® je iba 0,34W/(m².K).

Hľadáte celoročný mobilný dom vhodný do našich klimatických podmienok? Práve ste ho našli! SUPER ARKTIK ® . Stačí si už len vybrať model Super Arktik ORIGINAL ®, Super Arktik WOOD ®, či Super Arktik MODERN ®