Plánujete si zabezpečiť vlastné bývanie? Odvšadiaľ však počujete, že z dôvodu vysokých úrokových sadzieb a cien nehnuteľností, rastu cien energií a materiálov je „bývanie vo vlastnom“ pre vás nedostupné? Že dnes nie je vhodný čas kupovať si vlastné bývanie? Je to skutočne tak?

Faktom je, že podľa posledného vydania Property Index z augusta 2023, ktorý mapuje, ako bývajú Európania a koľko ich stojí, slováci potrebujú na kúpu nového bytu s rozlohou 70 m² až 14 ročných hrubých miezd. Slovensko je tak najmenej dostupnou krajinou v Európe, pokiaľ ide o zaobstaranie si vlastného bývania. Jednoduché to nie je ani v našich susedov v Čechách, kde je potrebných 13 ročných hrubých miezd. Pokiaľ ide o priemernú transakčnú cenu nových nehnuteľností na Slovensku, v roku 2022 sa v porovnaní s rokom 2021 zvýšila o 19% na hodnotu 3156 €/m².

Ale páčilo by sa Vám bývanie vo vlastnom 3-izbovom rodinnom dome, ktorý je vďaka cene 1354 €/m² dostupný takmer pre každého, jeho kúpu možno financovať hypotékou, je postavený z prémiových materiálov a jeho prevádzka je priateľská k Vašej peňaženke? Presne tieto parametre spĺňa rodinný dom Super Arktik ® FAMILY v cene 65 000 € na kľúč.